Ana Sayfa I
   
   
  Diğer Destinasyonlar
 
  » Doha
 
  » Moroni
 
  » Istanbul
Gezi Önerileri

Yalova

  Yalova, Marmara Denizi’nin doğu kıyısının yanında Türkiye’nin kuzey batısında bulunan bir şehirdir. Yalova termal kaplıcalar ve muhteşem doğa bakımından zengin huzurlu ve dinlendirici bir şehirdir. Yalova’nın 7. yüzyılda Trakya’dan gelen Bitinyalılar tarafından kurulduğu varsayılır. Yüzyıllardır birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığından Yalova tarihi anıtlar bakımından zengindir. Yalova ili 6 ilçeden oluşur: Yalova (merkez), Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy ve Termal Yalova’da, Mustafa Kemal Atatürk’ün şehre yaptığı ziyaretlerde kaldığı Yalova Atatürk Köşkü gibi birkaç turizm cazibe merkezi vardır. Mustafa Kemal Atatürk son yıllarında zaman zaman Yalova’da geçirmiştir. Konuşmalarından birinde o ünlü cümleyi söylemiştir: “Yalova benim şehrimdir.” Raif Dinçkök Kültür Merkezi, Yürüyen Köşk, Kara Kilise, Açık Hava Müzesi, Rüstem Paşa Camisi, Hacı Ali Paşa Camisi ve Kültürel Cem Evi gibi birçok yeni kültür merkezi de vardır.

 
Diğer bir cazibe merkezi ise Termal yolu üzerindeki Karaca Botanik Bahçesidir. Yalova şehrinin termal spalarının ünü ülkenin sınırlarını aşmıştır. Doğal güzellik; doğa ananın imrenilecek fark edilebilir bir doğal güzelliği vardır. Yalova ve onu çevreleyen gür ormanlar, derin mavi deniz, şelaleler, kaplıcalar ve zeytin bahçeleri özellikle baharda ziyaret etmeye değer büyüleyici özellikler yaratırlar. Erikli Şelaleleri, Sudüşen şelaleleri, Delmece Yaylası ve Karaca Botanik Bahçesi Yalova Termal’de görülecek güzellikler listesinin başında gelirler. Yalova’da soğuk kışları ve sıcak nemli yazları olan nemli subtropical iklimle/Akdeniz iklimi birlikte görülür.
     
Termal
Yalova, adını “sıcak” anlamına gelen Yunanca “therma” kelimesinden alan Termal ilçesindeki kaplıcalarla ünlüdür. Termal, şehir merkezine 12km uzaktadır. Muhteşem ormanlarla çevrelenmiştir. Termal’de sağlık turizmi çok gelişmiştir. İnsanlar çekici doğal sağlık kaynaklarından faydalanmak istemektedirler. Bu yüzden de genellikle alandaki kaplıcaları, kaynakları, termal banyoları, spaları ziyaret etmektedirler.
       
Çınarcık
Çınarcık, geniş kumsalları ile tanınan ünlü bir Yalova ilçesidir. Bu dinlendirici tatil yerinde deniz kıyısı boyunca modern tatil kompleksleri, restoranlar ve kafeler bulunur. Retaj Termal Otele ve SPA’ya sadece 8km uzaklıktadır.
 
Retaj Otel uzun veya kısa iş seyahatleri veya turistik amaçlı seyahatlerinizde 5 yıldızlı otelleri, Apart Otel, Tatil Köyü ve Rezidansları ile üstün konaklama seçeneklerini bir araya getirerek olağanüstü bir hizmet sunan mükemmel bir seçimdir.
Retaj Hotels
Telif Hakkı Retaj Hotels & Hospitality 2016
ANA SAYFA
HAKKIMIZDA
OTELLER
Retaj Al Rayyan Hotel
Retaj Inn Hotel
Retaj Inn Marina Hotel
Retaj Royale Istanbul
Retaj Thermal Hotel & Spa
Retaj Moroni Sports & Leisure Resort - Moroni
Retaj Al Rayyan Makkah
 
IPhone
IPad
Android Phone
Android Tablet
ÖZEL KAMPANYALAR
GEZİLECEK YERLER
TOPLANTI VE ORGANİZASYON
Retaj Al Rayyan Hotel
Retaj Royale Istanbul
Retaj Thermal Hotel & SPA
Retaj Moroni Sports & Leisure Resort
Retaj Al Rayyan Makkah
İŞ BAŞVURUSU
SİTE HARİTASI
İLETİŞİM
OTELİNİZİ BULUN  
 
VARIŞ YERİ İLE  
   
  
Resim Galerisi
360° Fot
İLETİŞİM
 
   
Close   x  
OTEL REZERVASYON
Bir otel seçin.
Giriş:
Çıkış:
Oda:
Yetişkin:
Çocuk:
Şirket veya Promosyon Kodu girin
Şirket/Promosyon
Kodu (İsteğe bağlı)